Шкільна бібліотека - батькам!

/Files/images/bb/b.png

Розкажіть своїм дітям про переваги читання

/Files/images/bb/20131207194037!Дети_главная_копия_ПОРТФЕЛЬ_2.png

Читання стимулює уяву.Телевізор думає за вас. Він подає вже все готове: вирази обличчя, відтінки голосу та сцену.

Коли ж ви читаєте, то самі підбираєте дійових осіб, ставити сцену й керуєте діями. Людина має більший контроль над інформацією, коли читає книжку, аніж коли дивиться якусь телепередачу. Як спостеріг доктор Бруно Бетельгайм, «телевізор полонить уяву, однак не випускає її зі свого полону. Добра книжка одночасно і стимулює розум, і дає йому волю».

Читання розвиває вміння говорити. Читання вимагає й розвиває вміння говорити, воно тісно пов'язане з мовою та письменністю. Один шкільний вчитель з Англії каже: «Безперечно, успішність учня великою мірою залежить від його лексикону: як від того, скільки він розуміє з прочитаного, так і від того, як він міркує, коли пише; окрім читання, не існує іншого способу збагачення лексикону».

Читання виховує терпіння.На екрані телевізора лише може змінитися тисяча картин, не даючи глядачеві багато часу для аналізу побаченого. Така техніка буквально програмує коротку стійкість уваги. Деякі вивчення показують зв'язок між надмірним проведенням часу біля телевізора з імпульсивністю рішень та непосидючістю дітей і дорослих.

Читання вимагає терпіння.Речення, абзаци та сторінки минають одні за одними, і все проходить логічно, далеко та інтуїтивно. Читачу слід своїм власним темпом тлумачити прочитане, оцінювати його та роздумувати над ним.
Читання є складним процесом розшифровування інформації, що вимагає (і розвиває) терпіння.

/Files/images/bb/1212121211.JPG

Поради батькам від Йоанни Ліндбек "Як зацікавити дитину читанням"

Йоанна Ліндбек,шведська амбасадор з дитячого читання (є така посада у шведському королівстві)

/Files/images/bb/скачанные файлы.jpg

  • Читайте дитині вголос, навіть після того. Як вона навчилася читати самостійно.
  • Обговорюйте з дитиною прочитане «Що сподобалося?», «Що було нудним і чому?»
  • Ретельно добирайте книжки до читання з дитиною, і не лише з того що ви читали в дитинстві. Шукайте з поміж сучасних видавничих новинок, адже вони ближчі сучасним дітям.
  • Читайте самі, адже дитина наслідує дорослих, а надто батьків, а не лише робить те, що ті їй скажуть.
  • Обговорюйте з дитиною зокрема, й ті книжки, які ви читали для себе. Розкажіть дитині, як вони на вас впливають, чим захоплюють.
  • Організуйте дитині візит до бібліотеки. Нехай вона пізнає, яке воно королівство книжок, де мешкають книги, книжки, книжечки.
  • Читайте дитині не лише художню літературу, спробуйте будь-що, аби воно було текстом. Скажімо, візьміть кулінарну книгу і приготуйте щось разом із дитиною за одним із прочитаних рецептів.
  • Використовуйте для читання з дитиною книжки різних форматів – паперові, електронні, аудіо книжки.

/Files/images/bb/speech-therapy.jpg

Поради бібліотекаря батькам

щодо виховання юного читача

Психологи стверджують, що книжки потрібні дитині вже з раннього віку, адже вони:

-допомагають встановленню особливого зв'язку між дитиною та батьками;

- допомагають пізнавати мистецтво слова та живопису, завдяки ілюстраціям;

- розвивають навички слухання;

- допомагають підготувати дитину до процесу навчання;

- розвивають кругозір та емоційну сферу;

- допомагають розвитку уявлення;

- приносять дитині задоволення.

Тож, коли треба починати читати дитині книжки? Відповідь однозначна: з перших років життя! І чим раніше ви почнете це робити, тим краще. Читаючи малюку, ви ніби-то розширюєте його світ, допомагаєте йому отримувати задоволення від читання, поповнюєте запас його знань, поки що дуже невеликий.

Малюкам дуже подобається читання разом з батьками. Читаючи з дитиною постійно, ви обов’язково помітите, які книжки їй подобаються найбільше, які вона краще розуміє. Звертайтесь по допомогу до бібліотек та бібліотекаря у виборі книг. Адже, саме у бібліотеці є книги для будь-якого віку та рівня розвитку дитини. Крім того, професіоналам легше знайти потрібні книги, ніж вам.

Не вважайте, що всі необхідні вашій дитині книжки є у вас дома - це помилка багатьох читаючих батьків, і вона не тільки в тому, що домашні бібліотеки не можуть бути різноманітніше за публічні. Вашу дитину може просто надихнути приклад інших дітей - читачів бібліотеки. Інші читачі та інші книги ніби передають естафету вашій дитині. Відвідування шкільної бібліотеки допомагають малюку звикнути до різноманіття книжок, до читацької поведінки дітей та дорослих і обов'язково стане у нагоді в подальшому житті, навчанні, підготує до школи. Світ книги та бібліотеки не буде для дитини невідомою країною, він стане для неї життєвою необхідністю.

/Files/images/0023.jpg

Шість кроків назустріч книзі

/Files/images/bb/chtenie_pered_snom_i.jpg

1. Читайте дитині вголос. Якщо навіть дитина вміє вже читати самостійно, це буде лише на користь.

2. Приділяйте увагу ілюстраціям з книжок: роздивляйтесь їх разом з дитиною.

3. Читайте разом з дитиною вголос по черзі, за ролями. Читайте уривки то веселим, то сумним, то сердитим тоном.

4. Нехай дитина читає перед сном, адже те, що буває в кінці дня, запам'ятовується краще.

5. Читаючи дитині книжку, ставте питання : як би вчинив ти? Який герой тобі подобається? Чому? Розмірковуючи над цими питаннями дитина краще запам'ятовує прочитане.

6. Обов'язково відвідайте разом з дитиною дитячу бібліотеку вашого мікрорайону. Нехай дитина сама обере собі книжки.

/Files/images/bb/0_97cb7_91df90b7_XL.gif

Якщо дитина не любить читати...


/Files/images/003.jpeg

Комп'ютер, телевізор, мобільний телефон, dvd - все це є майже в кожному домі. А чи багато у Вас книжок? Не просто паперових виробів у привабливих обкладинках, а саме Книжок з великої літери. Тих книжок, які читали Ваші батьки, читаєте Ви, читатимуть Ваші діти? Чи любите Ви читати? Чи знаєте, які книжки читає Ваша дитина? Чи читає вона взагалі? Поміркуйте над цими питаннями і, ми впевнені, що Ви погодитесь з тим, що дитину привчати до читання необхідно саме у молодшому віці, коли вона тільки готується до школи.

Тому раджу Вам: знайдіть хоча б годину на місяць і прийдіть разом з сином чи донечкою до шкільної бібліотеки.

Ви будете приємно здивовані розмаїттям дитячих книжок та журналів, особливою бібліотечною атмосферою.

Підійдіть до книжкових полиць і покажіть дитині книжки, які Ви читали в дитинстві, розкажіть чому вони Вам запам'яталися, перегляньте разом дитячі журнали, літературою з книжкових виставок.

Нехай дитина самостійно, або за Вашою порадою, обере собі книжечку для читання вдома. Потім разом обговоріть прочитане. Може, маленький читач захоче намалювати відгук на книгу. Зробіть Ваші відвідини шкільної бібліотеки доброю традицією!

/Files/images/bb/4tenie1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 232

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.